Spotify üzerinden bu yılın en çok dinlenenleri açıklandı

Spotify aktif yüz milyonlarca abonesiyle en popüler eğlence servislerinden birisi. Platformu ücretsiz olarak kullanan insan sayısının da yüksek oranda olduğu biliniyor. İşte bu popüler içerik dinleme platformunun 2020 yılında en popüler şarkıları ve podcastleri yayımlandı. Spotify’da en çok dinlenen sanatçılar ve şarkılar:

2020 yılında Spotify’da en çok dinlenen sanatçılar ve şarkılar

Salgın döneminde insanların daha fazla şarkı ve podcast dinlediği göze alındığında 320 milyon kullanıcısı daha anlaşılır hale geliyor. Şaşırtmayacak bir şekilde Türkiye’de en çok dinlenen sanatçılar arasında Ezhel yerini alıyor. Yine listede sırasıyla; Sezen Aksu, Murda, Sagopa Kajmer, Patron, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Zeynep Bastık, Emir Can İğrek, Gazapizm, Dolu Kadehi Ters Tut, en çok dinlenen sanatçılar arasında yerini alıyor.

Dünyada en çok dinlenen sanatçılar ise, Bad Bunny, Drake, J Balvin, Juice WRLD, The Weeknd oluyor. Dünya genelinde en çok dinlenen kadın sanatçılar arasında da Billie Eilish ilk sırada yer alıyor onu ise bu yıl ödülden ödüle koşan Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa, Halsey gibi başarılı isimler takip ediyor.

2020 yılının dünya genelinde en çok dinlenen şarkılar listesi de belli oldu: The Weeknd/ Blinding Lights, Tones and I/ Dance Monkey, Roddy Ricch/ The Box, Imanbek ve SAINt JHN/Roses- Imanbek Remix, Dua Lipa/ Don’t Start Now.

Dünyada en çok dinlenen podcast türleri ise karşımıza; toplum ve kültür, komedi, hayat tarzı ve sağlık, sanat ve eğlence, eğitimsel gibi kategoriler ile çıkıyor.

Türkiye’de daha çok rap müzik türünün hakimiyeti listelerde yerini alıyorken, dünya için de bu durum pek değişmiyor. Sizin en sevdiğiniz sanatçı ve bu yıl döne döne dinlediğiniz bir şarkı var mı? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Spotify üzerinden bu yılın en çok dinlenenleri açıklandı YAPILAN YORUMLAR
  • Berke
    4 gün önce

    Selam sayfa ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım

   
%d blogcu bunu beğendi:
çağlayan araç kiralama esenyurt evden eve nakliyat