Sony’den PlayStation 5 satışları için önemli uyarı!

  • Ana Sayfa
  • Oyun
  • Sony’den PlayStation 5 satışları için önemli uyarı!

Sony, PlayStation 5 satışları için önemli bir uyarı metni yayımladı. 12 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek olan bu konsolun 19 Kasım 2020 tarihinde ülkemizde satışa sunulacağını duyurmuştuk.

Kısa bir süre önce Japon firmanın bazı PlayStation 5 oyunlarına Türkçe dilini de ekleyeceğini öğrenmiştik. Bu haber, Türkiye’de yaşayan PlayStation kullanıcılarını sevindirmişti.

Sony PlayStation 5 satışları için uyardı

COVID-19 salgını yüzünden yeni konsolu için herhangi bir etkinlik düzenlemek istemeyen Sony, normalde mağazalarda düzenlenen satış etkinliklerinin yapılmayacağını söyledi. Teslimatlar farklı yollar aracılığı ile yapılacak.

Buna ek olarak PlayStation 5 için ön sipariş vermeyen kişilerin 12 Kasım 2020 tarihinde PlayStation 5’e sahip olamayacağı da söylendi. Bu duyurunun Japonya’da yaşayan kişiler için geçerli olduğu öğrenildi.

Sony, PlayStation 5’in Japonya’da tükendiğini duyurdu. 74 yıldır faaliyet gösteren bu firma, stokların ne zaman yenileneceği hakkında bir bilgi vermedi. PlayStation 5’e gösterilen rağbetin beklenenden fazla olması planları altüst etti.

Ön sipariş veren kullanıcıların önceden belirlenen teslimat yönergelerine uyması gerekiyor. Japonya’daki stokların tükenmesi diğer ülkelerdeki kullanıcıları da tedirgin etti. Böyle bir durumun diğer ülkelerde yaşanıp yaşanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Sony, bu konsolun da satış konusunda 100 milyon adet barajını geçeceğini düşünüyor. Bu başarıya daha önce PlayStation 2 ve PlayStation 4 erişmişti. PlayStation 5’in Türkiye’deki satış fiyatı 8299 TL olacak. Sizce bu konsol ülkemizde ne kadar ilgi görecek?

Eset Nod32

Sony’den PlayStation 5 satışları için önemli uyarı! YAPILAN YORUMLAR
   
çağlayan araç kiralama esenyurt evden eve nakliyat