sisli escort

PlayerUnknown’s BattleGrounds

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle Pubg’yi ele alacağız. Öncelikle Pubg’den bahsedeyim sizlere Pubg battle ground tarzında olan devasa bir oyundur. Kendi türünün 1 numarası olan bu oyun detaylı loot sistemine ve detaylı teçhizat sistemine sahiptir.

1.Pubg inceleme: Bir askeri uçaktan atlayarak paraşütle haritaya indiğimiz 100 kişilik serüven başlamıştır. Hemen loota koşup yakındaki silahları,zırhları,çantaları,silahları,silahlara takılan eklentileri,mermileri ve tıbbi araç gereçleri bulmalıyız.Daha sonrada arabayla,motorla,gemiyle veya koşarak mavi alan ve kırmızı alandan kaçarak güvenli beyaz alan içine girmeliyiz. Tabi ki bu kolay olmayacak bizleri avlamak isteyen 99 oyuncununda gayesi bu olacak ve sadece şans ve yetenek sahibi olanlar sağ kalacak ve galibiyete kavuşucaklardır.

2. Haritalar: Pubg’de toplamda 4 harita bulunmaktadır ve 4’ününde teması birbirinden farklıdır.Ayrıca harita değişkenliği aynı zamanda silah değişkenliğini de etkilemektedir.

1.Erangel: Tema yoğunluğu ormandır iyi saklanma ve loot alanları bulunur.

Erangel
erangel

2.Miramar: Teması çöldür pek saklanma şansı yok ancak stratejik olarak avantajlı olacağınız anlar yakalayabilirsiniz

miramar
miramar

3.Sanhok: Tema olarak amazon ormanları baskındır çok güzel saklanma alanları ve iyi bir loot şansı tanır pek araç kullanmanızı tavsiye etmem..

4.Vikendi: Kar temasının hakim olduğu saklanması kolay ama ardından iz bırakabileceğin lootu güzel bir haritadır.

Vikendi
Vikendi
Gll turnuvası

Çatışma Mekanikleri ve Karakter Kontrolü Muhteşem

PUBG’nin karakter kontrol ve çatışma mekanikleri de eşsiz bir yapıya sahip. Buna giyilebilir zırhlar ve popomuzu koruyan kızartma tavalarını da ekleyince çatışmalar çok daha ilginç hallere gelebiliyor. 1.0 güncellemesiyle birlikte artık karakterlerimiz duvarları tırmanabiliyor, pencerelerden zorluk yaşamadan atlayabiliyor, çitlerin üzerinden geçebiliyorlar. Aksiyon dolu kovalama sahneleri ortaya çıkabiliyor ve rakibinizin ne yapacağını tahmin etmek daha da güç bir hale geliyor. Zira oyun mekanikleri bizi kısıtlamak yerine özgürlük veriyor ve yaratıcı olmaya itiyor. Çatışma hissiyse tamamen ayrı bir hikaye sevgili Oyungezerler. Oyunun gerçekçi bir çatışma sistemi içermediğini söyleyeyim öncelikle. Yani DayZ’deki gibi kör bir mermiye kurban gitme ihtimaliniz çok az. Zaten oyuna takım arkadaşlarınızla girdiyseniz ve canınız sıfırlanırsa hemen ölmüyorsunuz. Dizlerinizin üzerine çöküp hareket edebiliyorsunuz ve takım arkadaşlarınızın sizi kurtarma şansı var.

pubg-zirh

Çatışmalar gerçekçilikten uzak ve “arcade” havasında, ama bu bir eksi değil. Aksine oyunu eğlenceli yapan detaylardan biri bence. Zira hem silah sesleri, hem vuruş hissiyatı tatmin edici. Hele ki bir çatışmadan galip çıkmanın verdiği hazzı başka çok az oyun sunabiliyor. Sunanlar da PUBG’nin taklit oyunları zaten. Öldürdüğünüz düşmanın kutusunu yağmalamak hediye açmak gibi. Dürbünler, susturucular, can veren eşyalar, zırhlar kim bilir neler var o kutunun içerisinde? Çatışma mekaniklerinin renkliliği sayesinde her silahın bir alıcısı ve parladığı anlar mevcut. Dar koridorlarda otomatik pompalı tüfeği olan bir arkadaşa saldırmak istemezsiniz herhalde? Ben de daha önce 1.4 km öteden birini keskin nişancı tüfeğimle yere indirdim mesela. Yani keskin nişancı tüfekleri lafta değil veya diğer fps oyunları gibi 100 metre mesafe için dürbünlü silah kullanmaya benzemiyor

Oyuna yeni eklenen atlama, zıplama mekaniklerine de bir kez daha değinelim sevgili Oyungezerler. Özellikle duvarlardan atlarken oldukça savunmasız kalıyoruz. Bu sebeple arkasını görmediğiniz duvara atlarken ekstra dikkatli olmanız gerekli. Ancak bu yeni mekaniklerin oyunu iyi yönde değiştirdiğini söylemeliyim. Göze çarpan küçük hatalar dışında kusursuz bir iş ortaya çıkmış. Nişancı oyunlarında böylesine efektif ve detaylı karakter kontrolü sanırım bir tek Titanfall’da mevcut. 

Oyundaki karakterimizin yorulmak nedir bilmemesi beni biraz üzse de öteki türlü de elektrik duvarından kaçmak çok zor olurdu. Herkes araç bulamıyor ve oyun acımasızlık çıtasını yukarı çekerse bazı oyuncuları kendisine küstürebilir sanırım.

Erangel’de de Miramar’da da haritaya özel araçlar mevcut ve bu araçları kullanmak keyifli. Ancak hepsi keyif vermiyor tabii. Erangel’deki Toros arabalar ve üç kişilik motor işkencesi, takla atmadan duramayan buggy arazi araçları aklıma ilk gelen keyifsiz araçlar. Tabii bu arkadaşlar bana göre keyifsiz, ancak başkaları bu araçları seviyor olabilir tabii. Keza Miramar’da da minibüs var ve her ne kadar komik anlar yaşamaya müsait olsa da ciddi oyuncuların (istisnai durumlar hariç) uzak duracağı bir araç olmuş. Tam bir ölüm tuzağı… Oyunda deniz araçları da mevcut tabii ve hatta bu araçları son hayatta kalan olmak için kullanan pek çok arkadaş mevcut. Haritanın unutulmuş bir noktasında teknesini park edip onun arkasına sote yapıyor ve alan daralana ya da mecbur kalana kadar orada bekliyor. Bu tarz oyunculuktan hiç keyif almasam da yapan arkadaşları eleştirmeyeceğim. Herkesin kendi zevki ve oyun tarzı var neticede değil mi?

pubg-desert-sniper
 • Ana sayfa için tıklayın

En Popüler Haberler

 • Audi, Avengers: Endgame’e Dair Spoiler Vermiş Olabilir
 • PlayStation Store’da Aralık Ayının En Çok İndirilenleri Açıklandı
 • Bird Box Filminin Görünmeyen Yaratıkları Bakın Neye Benziyormuş
 • Cory Barlog, God Of War DLC’sinden Neden Vazgeçtiklerini Açıkladı
 • God of War’un Yönetmeni Cory Barlog: Açık Dünya Türünde Rekabet Edemezdik
 • Valve, Aralık Ayında Rekor Sayıda Hesabı Banladı – Çoğu Da CS:GO’dan!
 • Samuel L. Jackson, Avengers: Endgame ve Captain Marvel’dan Spoiler Vermiş Olabilir!
 • Last Of Us’la Hiçbir Alakası Olmayan (!) Film: What Still Remains
 • Call of Duty Serisi, Tüm MCU Filmlerinin Toplamından Fazla Para Kazanmış
Burdan Fortnite’a ulaşabilirsiniz
PlayerUnknown’s BattleGrounds BENZER İÇERİKLER
PlayerUnknown’s BattleGrounds YAPILAN YORUMLAR
 • Cem
  10 ay önce

  Merhabalar web siteniz inan ki güzel, face de paylaştım

 • Cemil
  10 ay önce

  selamun aleyküm web siten gerçekten mükemmel, sağolun

 • arda demir
  2 sene önce

  Selam herkese paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler

 • kadir kayık
  2 sene önce

  Selam paylaşım yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

 
%d blogcu bunu beğendi: