Just Cause 3 İnceleme

Just Cause 3 İnceleme

Çıkışı ile oyuncu kitlesini birçok sorunla karşılayan Just Cause 3, kendini kısa bir süre içerisinde yamalarla toparlamayı başarmıştı. Avalanche Studios tarafından geliştirilen Square Enix tarafından yayınlanan oyunda geçmiş serilere göre yine saf aksiyon temasından şaşılmamış.

Geçmiş Just Cause oyunlarına baktığımız zaman ortada bir hikaye göremiyoruz ancak geliştiri ekip bu böyle gitmez diyerekten o günlerin feryasına kapılmış ve oyuna basit bir hikaye ekleyivermiş. Rico Rodriguez isimli ana karakterimiz eski bir CIA ajanı. Diktatör karşıtı bu karakterimiz ile Medici Cumhuriyeti’ne gidiyoruz ve ülkeyi diktatörlük ile yöneten Sebastiano Di Ravello ve ordusunu havaya uçurmaya çalışıyoruz.

Ancak endişelenmeyin bu hikaye olayı sizi çokta bağlamayacak çünkü geliştirici ekip biliyor ki bu serinin kitlesi hikaye değil bol bol aksiyon istiyor ve bunu da gayet güzel şekilde vermişler. Hikaye aksiyonun yanında şekerleme gibi koyulmuş sadece. Zaten oyunu bitirdikten sonra hikayeye dair pek bir şey kalmayacak kafanızda.

Just Cause 3 İnceleme

Asıl bizim için önemli olan oynanış kısmına gelelim. Temel araçlarımız olarak bizi kancamız, paraşütümüz ve bir de wingsuit bekliyor. Oyunu asıl oluşturan ve eğlenceli kılan unsurların bunlar olduğunu açıkça söyleyebilirim. Oyunun haritası ise tam olarak 1036 kilometrekarelik bir alan. Muğla, Bodrum’un yüzölçümü bile 650 kilometrekare. Oyunun alanı oldukça geniş ama buna aldanmamak gerek. Çünkü çoğu açık dünya oyununda size çok büyük bir dünya vaadediliyor, evet bunu da yapıyorlar ancak bir yerden sonra anlıyorsunuz ki her şey birbirini tekrar ediyor.

Just Cause 3Görevler

Just Cause 3‘de de aynı şekilde görevler bir yerden can sıkıyor, tek tek düşman alanlarını ele geçirmeye çalışıyorsunuz, sıkıcı olan kısmı ise sürekli aynı şeyi yapmanız. Haliyle bir süre sonra sıkılıyor ve sağa sola sıkmaya başlayıp, kafamıza göre hareket ediyoruz.

Gömdüğümüz yeter biraz da övelim dersek oyundaki patlamalar muazzam. Oyun bize adeta patlamalar ile görsel şölen sunmuş ve bunu oldukça daha büyük yapmaya çalışmanızı son derece öneriyorum. Just Cause 3, saf bir aksiyon oyunu olmasının hakkını sadece patlamalarda değil silahlarıyla da vermiş. Oyunda çeşit çeşit silahlar sizleri bekliyor.

Just Cause 3 Grafikler

Oyunun bize sunduğu grafiklere gelecek olursak, her an çevrenize bakasınız gelir. Gerçekten özen gösterilmiş bir mekan sizi bekliyor. Harika yeşillik ve deniz manzarası ile Akdeniz adası gibi bir harita sizi bekliyor. 

Just Cause 3

Gelelim son cümlelerimize. Just Cause 3, bana göre kesinlikle alınabilir bir oyun ve parasını sonuna kadar hakediyor. Canınız sıkıldığında girip sağı solu patlatıp, stres attıktan sonra çıkabileceğiniz bir oyun. Bu yönden saf bir aksiyon sunan nadir ve güzel oyunlardan. Sizi dialoglarla sıkmıyor. Steam’de şuan normal fiyatı 45 TL olsa da arada sırada indirimler uygulanıp fiyatlar düşebilir.

Oyunun Steam Adresi

Diğer bloglarımız

Just Cause 3 İnceleme YAPILAN YORUMLAR