sisli escort

Game of Thrones’un Açık Dünya Tabanlı oyunu olsaydı? (Biraz Beyin Fırtınası)

Game of Thrones’un Açık Dünya Tabanlı oyunu olsaydı? (Biraz Beyin Fırtınası)

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Game of Thrones’un Açık Dünya Tabanlı oyunu olsaydı? (Biraz Beyin Fırtınası)

Düşünün 8 sezonluk bir dizinin ve 7 kitaplık bir serinin oyununu yapıyorsunuz. Ve karşınız da bunu geçmişte yapmış bir oyun, Telltale’s Game Of Thrones!

Bilmeyenler için TellTale Games, The Wolf Among Us ve Tales from the Borderlands gibi yaptığınız seçimlere göre şekillenen hikaye yapısına sahip hit yapmış oyunlara ev sahipliği yapan ve sonrasında batan bir firmadır.(Neden battığını eğer yayınlarsam önümüzde ki içeriklerden birin de görüceksiniz.)

Yanlış anlamayın, Game of Thrones’un TellTale Games bünyesin de hali hazır da yapılmış bir oyunu zaten var, fakat beni tilt eden kısım ise devamı olmaması! Neden devamı yok diyeceksiniz çok haklısınız. Sebebi ise firma battı :(.

Peki TellTale Games’i geçelim, Game of Thrones’un açık dünya tabanlı ve yine Forrester hanedanı altında yaşadığımız bir oyunu olsaydı? Böyle bir şeyi yapsa yapsa Rockstar Games yapar. Çünkü ben daha GTA 5’in üstüne açık dünya tanıtan bir oyun görmedim, ona yaklaşan bir oyun olsaydı bu yine aynı firmanın yapmış olduğu Red Dead Redemption 2 olurdu.

Fark ettiniz mi? Rockstar Games önce günümüz tabanlı oyun olan GTA serisini yayınladı ve ondan sonra Kovboy Amerikanyası tabanlı RDR serisine geçti, örüntüye bakıcak olursak tarih geriye gidiyor. Yeni oyun serisine meraklıyım açıkçası.

Düşünün, Rockstar Games hiç yapmadığı bir ilke imza atıyor, Alternatif Tarih konulu Orta Çağ oyunu yapıyor. Çok büyük hayran kitlesinin beğenmesinin oyun gerçekten güzel olursa ve başarı yakalarsa bütün oyunlarının yapmış olduğu profitin toplamını bile kazanabilir.

Tamam kabul, adamların daha önce hiç yapmadığı bir oyun türü söyleyince biraz absürt oldu, hadi Assasin’s Creed’in yapımcısı Ubisoft olsun, yada Kingdom Come Deliverance’ın yapımcısı Warhorse Studios, bu ihtimaller daha gerçekçi ve orta çağ açık dünyasına da uyumlu.

Ama nerde o günler? Neyse sıkmayın canınızı bazı firmalar ismi duyulmuş bir oyunun devamını getirmek ister. Buna dair bir duyuru için sitemiz de pusuda bekleyin!

Game of Thrones’un Açık Dünya Tabanlı oyunu olsaydı? (Biraz Beyin Fırtınası) YAPILAN YORUMLAR
 • Erdal
  1 sene önce

  selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha dikkat çekici, face de paylaştım

 • Adil
  1 sene önce

  Selam herkese bu web sitesi ciddiyim iyi, face de paylaştım

 
%d blogcu bunu beğendi: