Fortnite Battle Royale Epic Games

Merhaba arkadaşlar bugün sizler ile Fortnite oyununa bakacağız. Fortnite Epic games ve people can fly tarafından geliştirilen, Epic games tarafından paylaşılan bir battle royal temalı oyundur. Amacınız 100 kişi arasında 1. olana kadar hayatta kalma mücadelesi vermektir. Uçan bir otobüsten haritanın istediğiniz yerine atlayarak başlamaktadır. İlk olarak amacınız yağma yaparak silah,can ekleyen eşyalar, zırh ekleyen eşyalar, odun, metal, tuğla ve nice işinize yarar malzemeler edinmektir.

1.Fortnite Dünyayı Kurtar: İnsanların %98’i öldü ve her yer ıssız, ama siz görevinizi tamamlarken etraftan insanlar buluyor ve ekibinize katıryorsunuz. Tabi ki bu bulduğumuz insanların uzmanlık alanı, seviyesi, nadirliği bulunuyor. Dünyayı kurtar modu size oldukça iyi bir V-papel kazandıracaktır.Asker, izci,inşaatçı,ninja olarak 4 sınıf klasman bulunmakta.

Asker: Adından da aşina olacağınız gibi silah,bomba,hasar odaklı bir yardımcı karakterdir.

İzci: İzciler oyunda bayağı bir işinize yarayacak olan, çok güzel loot yapan sınıftır şok kulesi ve ayıcık gibi düşmanlara hasar sağlayan kuleler dikerler.

İnşaatçı: Oyunun savunma kısmında yer alan, ağır ama yüksek savunmaya sahip olan, yapıları tamir edebilen ve yapı üstündeki düşmanlara iyi zarar verebilen klasmandır

Ninja: Ninjalar Çok seri hareket kuvvetine sahip,düşük canı bulunan ama yüksek hasar verebilen aynı anda bir çok karakteri öldürebilecek güce sahip klassmandır.

Arkadaşlar karakteriniz, silahınız veya tuzağınız yeşil, mavi, mor gibi nadirliklere sahipse bunların nadirliklerini yükseltme şansına sahipsiniz, bunun için gerekli olan materyal ışıközüdür.

Işıközü Elde Etme: Işıközleri etkinliklerden veya oyunda Ganimet mağazasındaki Etkinlik sekmesinden haftalık içeriklerden elde edilebilir.

Nadirlik Arttırma: Nadirlik arttırmak için;

  • Yeşilden maviye: 100 Nadir Işıközü
  • Maviden mora: 100 Destansı Işıközü
  • Mordan turuncuya: 100 Efsanevi Işıközü

gerekir. Nadirlik arttırma işlemini yapabilmek için;

  • Nadirliğini arttırmak istediğiniz eşyanıza veya kahramanınıza tıklayın.
  • Yükselt / İncele butonuna tıklayın.
  • Sağ alttaki Yükselt butonuna tıklayın.
  • Nadirliği Yükselt butonuna tıklayın.
  • Nadirliği Yükseltmeyi Doğrula butonuna basın. İşlem bu kadar nadirliğiniz yükseltilmiş oldu
dünyayı kurtar öğretici video

2. Fortnite Battle Royale kısmı: Oldukça zevk alacağınız Pubg kadar detaylı ve güzel olmasa da,bedava olmasıyla da aklımızı çelen Fortnite oynaması gayet zevkli ve oynanış hissiyatı gayet renkli olan bir oyundur. Elbetteki kusursuz değildir barındırdığı bir çok bug vardır mesela arkadaşının sıktığı rokete binme gibi, yapımcısının bile sonradan fark ettiği bir çok bug barındıran oyundur. Ama ben size tavsiye edebilirim gayet zevk alacağınızdan da eminim.

Burdan da Fallout 4 e ulaşabilirsiniz
Fortnite Battle Royale Epic Games YAPILAN YORUMLAR