Fifa 19: Fédération Internationale de Football Association 2019

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle paylaşacağım,oyun Fifa 19. Fifa 19 en gelişmiş oyun motoruna ve grafikleri sahip olan bir futbol oyunudur. Her sene devasa farklılıklara bize sunulan bir seri olan Fifa bu sene çıkarttığı oyunu ile milyonların kalbini çaldı. Ben de sizler için araştırdım ve ücretsiz olarak erişimini sağladığım bu oyunu paylaşacağım.

1.Fifa 19: Oyuna girdik ve o meşhur ses geldi iey sports tını geym ve başladık bizi ne farklılıklar ve güzellikler bekliyor size açıklama yapayım. Öncelikle size göze ilk çarpan yeniliğinden bahsedeyim, vallahi bizi bıktıran ve Pes’i kıskanmamızı sağlayan UEFA şampiyonlar ligi. Pes uzun zamandır elinde bulundurduğu UEFA şampiyonlar ligi lisansının bu yıl bitmesi ciddi bir avantajda bulundu ve Fifa’dan bir atak ile UEFA şampiyonlar ligi lisansı ile geleceğini duyurdu. Ayrıca Alex Hunter hikayesinin de devam edeceği kesinleştirildi. FIFA 19 bildiğiniz gibi FIFA 17’den beri kullanılan DICE’ın Frostbite motoru ile geliştiriliyor. Aslında motorun yalnızca görsel tarafının kullanıldığını da belirtmem gerek. Keza fizik motoru ve mekanikler için hala daha Ignite Engine’ın izlerini fazlasıyla görüyoruz. Ancak fizikler tarafında oyunun eksiği bulunmuyor. Çarpışmalar, takılmalar, düşmeler hayli doğal ve gerçekçi. Animasyonlar tarafında oyunun eksiği yok diyebiliriz. FIFA 18 üzerine de biraz daha ağırlaştırılmış olması daha doğal bir deneyim sunmuş. Görsel anlamda ise hiçbir değişiklik dikkatimi çekmedi. Oyuncular biraz daha fazla terliyor ve saha deformasyonu daha oturaklı bir hal almış. 30. dakikada mayın tarlasına dönmüş bir saha ile karşılaşmamak isabetli bir karar olmuş. Oyuncu yüzleri ise her ne kadar başarılı olsa da hala daha ruhsuz. PES’in burada FIFA’dan 3-5 gömlek üstün olduğunu belirtebiliriz. Özellikle gol sonrası sevinçlerde FIFA yüzleri tamamen yapay dururken, PES’te ise gerçekten o sevinç ruhunu mimiklerde hissedebiliyorsunuz.

Grafikleri bir kenara koyduktan sonra dilerseniz oynanışa geçelim. Şimdi bu konuda söyleyecek çok şeyim var ancak bunları nasıl kelimelere dökebileceğimden emin değilim. Çünkü FIFA serisi hiçbir yeni oyununda köklü değişikliklere gitmiyor aksine ufak dokunuşlar ile oyunu değiştiriyor. Bu yüzden şu geldi, bu gitti demek yerine, FIFA 18‘i çok uzun süre oynamış biri olarak bana oyunun nasıl hissettirdiğini, nelerde farklılık gözlemlediğimi anlatmaya çalışacağım. Şimdi öncelikle, oyunun FIFA 18’e kıyasla hız tarafında çok ciddi bir farklılık hissettirmediğini belirteyim. Genel hissiyat bakımında belki çok ufak bir ağırlık hissedebilirsiniz. Ancak bu sizi oyundan uzaklaştırmasın, keza bu ufak dokunuş, oyuna yeni eklenen taktik ekranı ve detaylandırılmış taktikler ile uyum sağlamış. Artık öyle topu hızlı adamın önüne atayım, yaldır yaldır koşup 90’a çakayım devri kapandı sayılır. Pasa ve zekaya dayalı, bireysel futboldan uzaklaştırılmış bir FIFA bekliyor bizleri.

  • Hiçbir şey kesilmedi.
  • Oyun Sürümü: 1.0, Update 4
  • Diller: Türkçe, İngilizce, MULTi
  • Yükleme Süresi: ~ 15 dakika
  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8.1 / 10 (yalnızca 64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i3-2100 @ 3.1GHz veya AMD Phenom II X4 965 @ 3,4 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 460 1 GB veya AMD Radeon R7 260
  • Boyut: 32,25 GB
görüntü
oyun içi görüntü
görüntü 2
oyun içi 2
video inceleme
burdanda photo scape e ulaşabilirsiniz
Fifa 19: Fédération Internationale de Football Association 2019 YAPILAN YORUMLAR