Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Cyberpunk 2077’de Atatürk’e hakaret! Açıklama geldi!

  • Ana Sayfa
  • Oyun
  • Cyberpunk 2077’de Atatürk’e hakaret! Açıklama geldi!

Oyun dünyası 8 yıllık bekleyişin ve birden fazla ertelemenin ardından geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Cyberpunk 2077’ye odaklanmış durumda. Twitch ve YouTube Gaming gibi platformlarda popüler oyuncuların neredeyse tamamı Cyberpunk 2077 yayını yaparken, oyunda Atatürk’e hakaret edildiği ortaya çıktı.

Cyberpunk 2077 Atatürk’e hakaret ile gündemde!

Elraenn olarak tanınan Tuğkan Gönültaş isimli yayıncı, oyunda Atatürk’e hakaret edildiğini öğrenmesi sonrasında belirtilen bölüme gelerek bunu teyit ettiğine dair bir paylaşım yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstikbal Göklerdedir sözü oyunda İstikbal Götlerdedir şeklinde yazılmış durumda.

Oyunun orjinal metninde yani İngilizce halinde ise bu bölümde Perilous Futur (Tehlikeli Gelecek) yazıyor. Atatürk’e hakaret edildiğinin ortaya çıkmasından sonra sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken, Türkçe’ye çeviri işlemini gerçekleştiren 23 Studios şirketinden açıklama geldi.

“Sevgili oyunseverler, Cyberpunk 2077’de yer alan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret olarak algılanan çevirinin düzeltilmesi için diğer çeşitli hata düzeltmelerinin de olduğu bir yama zaten hazırlanmıştı. Bu yama yayına girdiğinde metin oyundan kalkacaktır. Gözümüzden kaçan bu hata için herkesten özür diliyoruz.”

Kabul edilemez bu hata ve yapılan açıklama hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

xhamster

Cyberpunk 2077’de Atatürk’e hakaret! Açıklama geldi! YAPILAN YORUMLAR